Práci v kuchyni vám ulehčí rozdělení šuplíků, pořízení příborníků, stojánků na kořenky nebo zabudovaného dávkovače saponátu. Zařiďte si kuchyň prakticky bez velkých finančních nákladů.
1. tip: Široké šuplíky
Do dolní části kuchyňské linky jsou nejpraktičtější vysouvací zásuvky. Jejich šířka by měla být alespoň 40 cm a měly by být dostatečně vysoké, aby se do nich vešly i větší hrnce. Šuplíky jsou také nejpohodlnějším řešením pro potravinovou skříň.
TIP: Nábytkový výsuv TopFlex využijete k rozšíření pracovní plochy nebo třeba k položení koše pod sušičku (výsuv je mezi pračkou a sušičkou).
2. tip: Horní skříňky až po strop
Kuchyňské linky až do stropu jsou stále populárnější, protože nabízejí více úložného prostoru a zároveň není potřeba se starat o utírání mastného prachu a vysávání pavučin. Doporučujeme do horních skříněk volit výklopy, které se otevírají nahoru. Drží v jakékoliv požadované výšce, a tak nehrozí, že byste se o horní dvířka bouchli do hlavy.
Horní skříňky mohou být ve stejné hloubce, standardně 60 cm podle hloubky spotřebičů, nebo ty spodnější mohou být uskočené a mít hloubku jen 30 cm, na uložení sklenic či talířů to stačí. Další variantou je, že všechny horní skříňky jsou méně hluboké. Záleží na vašem vkusu.
3. tip: Příborníky
K uložení příborů, vařeček a dalších kuchyňských pomůcek jsou nejlepší příborníky. Jsou k dostání v různých šířkách a na výběr máte ze tří materiálů: plast, dřevo, nerez.
4. tip: Rozdělovače do zásuvky
Abyste využili prostor v šuplících na maximum, použijte úložné boxy, vložky a rozdělovače. Pokud bude každá věc mít své místo, bude se vám mnohem lépe udržovat pořádek.
5. tip: Držáky
Do šuplíků si můžete přidat také praktické držáky na talíře nebo nože. Držáky talířů jsou nastavitelné a jsou vhodné i k přenášení. Díky tomu talíře můžete umístit do spodního šuplíku a děti vám pomohou s prostíráním stolu.
6. tip: Vestavné řezačky fólií
Pokud často něco balíte do potravinové fólie nebo alobalu, potom dobře víte, jak je někdy manipulace s fólii nepříjemná. Ale existuje řešení a to v podobě řezaček, které jsou zabudované přímo do zásuvky. Nikde vám nic nebude ujíždět a balení zvládnou i děti.
7. tip: Stojany na kořenky
Do zásuvky v blízkosti varné desky se hodí kořenky a aby vám dobře držely, dejte je do stojanů. Ty jsou k dostání v plastové i dřevěné variantě.
8. tip: Protiskluzové podložky
Pořízení nové kuchyně je pěkný zásek do rodinného rozpočtu, a tak je jasné, že chcete, aby vám nábytek vydržel co nejvíce. Proto doporučujeme na dno skříněk či šuplíků dát protiskluzové podložky. Zabráníte poškrábání, přístupu vlhkosti a úklid bude snazší.
9. tip: Dávkovač saponátu
Abyste měli mycí prostředek při ruce, ale přitom vám u dřezu nestála nevzhledná láhev, která jen zavazí nebo padá, doporučujeme společně s baterií do dřezu namontovat i dávkovač. Je zabudovaný (může být i v pracovní desce, pokud je voděodolná) a plní se shora.
10. tip: Elektro zásuvky zabudované do pracovní desky
Jsou tím nejlepším řešením pro připojení elektřiny na dnes tolik oblíbeném ostrůvku. K dispozici jsou elektro zásuvky v minimalistickém provedení, které mají instalační hloubku jen několik centimetrů, i větší sloupkové, které nabízí více zásuvek.
11. tip: Vestavné spotřebiče
Kráječ na chleba, tyčový mixér, vysavač. Všechny tyto spotřebiče můžete mít zabudované a pracovní plocha bude nejen větší, ale také krásnější. Vysavač velmi oceníte s malými dětmi, kdy jsou u linky často nějaké drobky.
12. tip: Drátěný program
Drátěné koše, poličky a věšáky nepatří jen do koupelny, ale také do kuchyně. Pro ty, kteří chtějí využít roh linky, doporučujeme vysouvací polici LeMans. S ní budete mít všechny uložené věci snadno dostupné. Často se drátěné koše také dávají do úzkých skříněk. Přehledně tak uskladníte olej, ocet, dochucovadla nebo víno.
Zajímá vás ohledně zařizování kuchyně ještě něco dalšího? Ozvěte se nám, rádi vám poradíme.